VII. Ajánlások ellenőrzése
- A Helyi Választási Iroda az informatikai rendszerben ( Kenyeri Közös Önkormányzati Hivatal székhelyén, Kemenesmagasi és Vönöcki Kirendeltségén elhelyezett ASZA gépeken) végzi el az ajánlások ellenőrzését.
- Az ajánló választópolgár azonosítását és választójoga megállapítását az ajánlóíven feltüntetett adatainak a központi névjegyzék és a szavazókörök és választókerületek nyilvántartásának adataival való összevetésével végzi el a helyi választási iroda.
- Az ajánlások tételes ellenőrzését nem kell tovább folytatni, ha bizonyossá válik, hogy az érvényes ajánlások száma eléri a jelöltséghez szükséges számot.
- Az ajánlások ellenőrzésének eredményéről a Választási Iroda vezetője tájékoztatja a jelölt nyilvántartásba vételére illetékes választási bizottságot és – kérelmére – a jelöltet.
- A jelölt nyilvántartásba vételéről az illetékes Helyi Választási Bizottság dönt legkésőbb a bejelentését követő negyedik napon.
- A Helyi Választási Bizottság döntéséről a választási iroda e-mailen, vagy írásban tájékoztatja a jelöltet illetve jelölő szervezetet.
- A nyilvántartásba vételről hozott határozat jogerőre emelkedése után van lehetősége a jelöltnek illetve jelölő szervezetnek, hogy megbízott tagot jelentsen be a Helyi Választási Bizottságba, valamint a Szavazatszámláló Bizottságba. A delegált tagok bejelentésére szolgáló nyomtatványokat a nyilvántartásba vételről hozott határozattal együtt juttatja el a választási iroda vezetője a jelöltnek, illetve jelölő szervezetnek.
- A választási bizottság tagjaira vonatkozó összeférhetetlenségi szabályok:
A választási bizottságnak nem lehet tagja
a) a köztársasági elnök,
b) a háznagy,
c) képviselő,
d) alpolgármester,
e) jegyző,
f) másik választási bizottság tagja, választási iroda tagja,
g) a Magyar Honvédséggel szolgálati jogviszonyban álló személy, valamint
h) jelölt.
Nem lehet a választási bizottság választott tagja az előző pontokban foglaltakon túl
a) párt tagja,
b) a választókerületben jelöltet állító jelölő szervezet tagja,
c) a választókerületben induló jelölt hozzátartozója,
d) a központi államigazgatási szervekről, valamint a Kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról szóló törvény szerinti központi közigazgatási szervvel vagy a választási bizottság illetékességi területén hatáskörrel rendelkező egyéb közigazgatási szervvel kormányzati szolgálati jogviszonyban, állami szolgálati jogviszonyban, szolgálati vagy más, munkavégzésre irányuló jogviszonyban álló személy a közalkalmazott kivételével, állami vezető.
A Helyi Választási Bizottság megbízott tagja a megbízásakor írásban nyilatkozik arról, hogy vele szemben nem áll fenn összeférhetetlenség. A megbízott tagnak esküt kell tenni a polgármester előtt, ezt követően kezdheti meg a munkáját a Helyi Választási Bizottságban.
A megbízott tagokat legkésőbb 2019.október 4.napjáig lehet bejelenteni.
VIII. Szavazólap adattartalma
- A szavazólapon a jelöltek a Helyi Választási Bizottság által kisorsolt sorrendben szerepelnek.
- A képviselő és polgármester jelöltek sorrendjének sorsolására várhatóan 2019. szeptember 9-én 16 óra után kerül sor.
- Ha a sorsolást követően valamely jelöltet vagy listát nem vesznek nyilvántartásba, vagy abból törölnek, a szavazólapon szereplő jelöltek, illetve listák egymáshoz viszonyított sorrendje nem változik.
- A szavazólapon a jelölteket, listákat folyamatos sorszámozással ellátva kell feltüntetni.
- A szavazólapon a jelöltek, jelölő szervezetek adatait nagybetűvel, azonos betűtípussal és betűmérettel kell feltüntetni.
- A szavazólapon a jelölő szervezet jelképét húsz milliméter magas és negyven milliméter széles területen kell elhelyezni.
- Ha a közös jelölt, illetve lista állításában részt vevő jelölő szervezetek több jelkép feltüntetését kérik a szavazólapon, azokat együttesen kell a húsz milliméter magas és negyven milliméter széles területen elhelyezni.
Kenyeri Helyi Választási Iroda
|